KURUMSAL
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BELKİM KİMYEVİ MADDELER TİC. ve SAN. A.Ş. 1997 yılında Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde en son teknoloji ile donatılmış, tam otomatik ve bilgisayar kontrollü tesislerini işletmeye açmıştır.

BELKİM bugün 12 değişik ürün grubu altında 200 değişik ürün seçeneğini ISO 9001 ve ISO 14001 kalitesiyle müşterilerine sunmakta ve fark yaratan yeni ürün ve ürün grupları için Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. BELKİM ürün portföyünde Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmış deterjan, dezenfektan ve kozmetik ürünleri bulunmakta ve bu ürünlerin Helal belgesi ve Kosher belgesi sertifikalandırması yapılmıştır. Firmamız Gıda Güvenliği Derneği, ve ÇEVKO kuruluşu üyesidir. Bu kuruluşlarla gıda güvenliği ve çevre konularına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız 2009 yılında İsveç kökenli profesyonel temizlik sistemi üretimi gerçekleştiren LAGAFORS firmasının, 2012 yılında İngiltere menşeili Hill Brush firmasının ve 2015 yılında biyofilm tespiti ve uzaklaştırılması konusunda uzman ispanya menşeili İtram firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmaya başlamıştır.

BELKİM olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak, bu ihtiyaçlarına yönelik rasyonel çözümler sunmak, hijyen sistemlerini oluşturarak hijyen uygulamalarında verimliliği arttırmaya katkıda bulunmaktır. Firmamız satış sonrası teknik destek hizmeti ile müşterilerine ürün, ekipman, eğitim ve servis hizmeti sağlamakta, hijyen uygulamalarının daha kolay, sorunsuz ve daha ekonomik bir şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

BELKİM hedeflerine müşteri memnuniyetinden taviz vermeden ulaşmak için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

 
 
 
 

Kalite Politikası,

Belkim Kimyevi Maddeler olarak hizmet verdiğimiz endüstriyel temizlik maddeleri pazarında amacımız, müşterilerimizin beklentilerini anlayarak karşılıklı kazan-kazan ilkesi çerçevesinde çözüm ortağı olup, markamızı güçlü bir şekilde geleceğe taşımaktır.

  • Kalite Yönetim Sistemimizi ISO 9001 standardının gereklerini, birincil ve ikincil uygunluk yükümlülüklerini ve ilgili tarafların beklentilerini göz önüne alarak dokümante etmeyi, belgelendirmeyi ve sürekliliğini sağlamayı;
  • Kalite Yönetimi Prensipleri çerçevesinde, süreçlerimizin risklerini ve fırsatlarını periyodik olarak değerlendirmeyi;
  • Stratejik söylemlerimizi temel alarak hedeflerimizi belirlemeyi ve bu hedeflere ulaşabilmek için kendimizi sürekli iyileştirmeyi taahhüt ederiz.

 

Çevre Politikası:

Endüstriyel Hijyen Sektöründe üretim yapan BELKİM KİMYEVİ MADDELER TİC. VE SAN. A.Ş. olarak amacımız, vizyonumuza ulaşmak için üretim yaparken çevresel etkilerimizi en aza indirmektir.

  • ISO 14001 standardının gereklerini, yasal ve diğer şartları, üye olunan kuruluşların gerekliliklerini ve ilgili tarafların beklentilerini göz önüne alarak Çevre Yönetim Sistemimizi yapılandırır, belgelendirir ve devamlılığını sağlarız.
  • Çevresel risklerimizi ve fırsatlarımızı periyodik olarak değerlendirir, sürekli iyileşme için çalışırız.
  • Doğal kaynak kullanımımızı ve atıklarımızı ürünün tasarım aşamasından başlayarak yaşam döngüsü boyunca en aza indirmeye ve kirliliği önlemeye çalışırız
  • Atıkların kaynağında en aza indirilmesini, mümkün olduğunda yeniden kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini, değerlendirilemeyen atıkların uygun yöntemler ile bertaraf edilmesini sağlarız
  • Satın almadan başlayarak nihai kullanıcıya kadar doğal kaynak kullanımı, çevre ve atık yönetimi konularında farkındalığı geliştirmek için çalışmalar yaparız.