İşlenmiş Gıda ve Meyve Sebze

İşlenmiş gıdalar, meyve ve sebzelerin istenmeyen kısımlarının uzaklaştırılıp, doğranması, uygun ürünler için uygun ısıl işlem veya fermantasyon süreçlerinden geçirilmesi ve ardından ambalajlanması ile hazırlanan, yüksek besin değerine sahip, tüketimi pratik, tazeliğini koruyan kullanıma hazır ürünlerdir.

İşlenmeye başlanan gıdalar, meyve ve sebzelerin parçalanmasıyla mikroorganizmalar için besin kaynağı oluşturmaktadır. Bu nedenle, üretimin yapıldığı alanlarda ve ekipmanlarda mikrobiyal güvenliği sağlamak, duyusal kalite ve besin değerini korumak açısından büyük önem taşımaktadır. Üretim personelinin hijyenik bir ortamda çalışmasının sağlanması, üretim alanları, ekipmanlar ile yüzeylerin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi ile sağlanmaktadır.

Hijyen gerekliliklerini sağlanmak ve korumak için formüle edilmiş etkin kimyasallar ile birlikte dozaj sistemleri ve temizlik ekipmanlarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Belkim olarak, konusunda uzman ekibimiz ve Ar-Ge tecrübemiz sayesinde her prosese uygun çözüm önerilerimiz ile yanındayız.